KONST / Litografier / Färglitografi 14797088
nr 1479 7088
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
"G". Signerad, numrerad 234/325, daterad 1984. Färglitografi, bildmått: 32x26 cm, yttermått inklusive ram: 45x33 cm
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 juli 2022
kl 20:26:47
100 kr
150 kr
Karl-Erik Forsberg
Läs mer om Karl-Erik Forsberg